jazda szosowa

Szkolenia motocyklowe w ADV Academy

Jeśli jesteście pasjonatami jazdy turystycznej i adventure, a przy tym poważnie podchodzicie do rozwijania swoich umiejętności, na pewno korzystacie ze specjalistycznych szkoleń lub planujecie zrobić to w najbliższym czasie. Szkoła ADV Academy, prowadzona przez Zbigniewa Tarnawskiego to gwarancja najwyższego poziomu nauczania i organizacji, ale też możliwość szkolenia u najlepszych instruktorów, takich jak mistrz enduro Chris Birch.

Zdobycie motocyklowego prawa jazdy to jedynie wstęp do pełnej emocji, ale jednocześnie bezpiecznej jazdy jednośladem. Niezależnie od preferowanego stylu i ulubionej nawierzchni, regularne szkolenia pod okiem fachowców są obowiązkowym punktem w kalendarzu każdego motocyklisty, który poważnie podchodzi do swojej pasji.

W ostatnim czasie pojawiło się mnóstwo szkół, ośrodków i osób prywatnych, prowadzących jazdy doszkalające. Jak wybrać właściwie, by nie zmarnować czasu i pieniędzy? Dobrą szkołę motocyklową charakteryzują profesjonalna kadra, efektywna metodologia nauczania, dbałość o bezpieczeństwo oraz indywidualne podejście. Właśnie te cechy są wizytówką działającej w kilku polskich miastach szkoły ADV Academy.

Jej założycielem i głównym instruktorem jest Zbigniew Tarnawski. Ten bardzo doświadczony motocyklista, podróżnik i pasjonat jazdy adventure jest finalistą prestiżowego rajdu GS Trophy, gdzie reprezentował Europę Środkową, a także drużynowym wicemistrzem Europy w Moto Gymkhanie. Jego kompetencje instruktorskie potwierdzają ponadto państwowe uprawnienia do prowadzenia szkoleń oraz szerokie doświadczenie w organizacji tego typu wydarzeń.

ADV Academy pracuje na podstawie szczegółowo przygotowanych programów szkoleń. Zostały one stworzone z myślą o specyfice motocykli klasy adventure. Oprócz zajęć offroadowych prowadzone są również zajęcia na torze asfaltowym oraz kursy jazdy precyzyjnej. Szkolenia motocyklowe odbywają się w kilku miejscach w Polsce, m.in. w Ośrodkach Doskonalenia Techniki Jazdy w Pszczółkach, Dolsku, Krakowie, Jaworznie, Mszczonowie oraz na torach w Krakowie, Pszczółkach i Zielonej Górze.

Zajęcia w ADV Academy przeznaczone są dla motocyklistów na każdym poziomie zaawansowania, również początkujących. Program poszczególnych szkoleń dopasowany jest do poziomu uczestników.

Motocykliści, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na swoich maszynach, na pewno docenią korzyści płynące ze szkoleń pierwszego stopnia, organizowane w trzech obszarach tematycznych. Pierwszy to jazda precyzyjna motocyklem, która przydaje się zwłaszcza w ruchu miejskim. Nauczycie się tam m.in. panowania nad motocyklem, prawidłowych pozycji oraz technik ciasnych skrętów i zawracania. Nauka oparta jest o elementy MotoGymkhany. Kolejną propozycją są szkolenia motocyklowe na torze. Na treningach jazdy szosowej, prowadzonych na torach, nauczycie się, jak płynnie, pewnie i bezpiecznie pokonywać zakręty. Z kolei podstawowe szkolenie enduro to kurs jazdy adventure, który pozwoli Wam pewnie poczuć się na drogach gruntowych, a nawet w kopnym piachu.

Szczegółowy kalendarz szkoleń znajdziecie na stronie ADV Academy. Nie musicie posiadać własnego motocykla adventure – istnieje możliwość wypożyczenia wysokiej klasy maszyny na miejscu. Zapraszamy do kontaktu!

Chris Birch w Polsce!

Jednym z głównych założeń szkoły jest nauka u najlepszych instruktorów na świecie. Na specjalne zaproszenie ADV Academy w czerwcu 2020 roku do Polski przyjedzie Chris Birch, który poprowadzi serię szkoleń, obejmujących jazdę enduro i adventure na różnych poziomach zaawansowania.

Tego pochodzącego z Nowej Zelandii zawodnika nie trzeba specjalnie przedstawiać – jest m.in. trzykrotnym zwycięzcą rajdu Roof of Africa, ośmiokrotnym mistrzem Nowej Zelandii w enduro oraz zwycięzcą niezwykle trudnej imprezy Red Bull Romaniacs. Chris jest również ambasadorem marki KTM, a jego popisy na ciężkich motocyklach adventure można podziwiać na dziesiątkach filmów dostępnych w sieci.

Jeśli chcecie się zapisać na jedno ze szkoleń z Chrisem Birchem, możecie to zrobić na stronie ADV Academy. Tam poznacie też wymagania, dostępne poziomy oraz dokładne terminy. Chris w dziedzinie enduro i adventure to absolutny światowy top, a ADV Academy gwarantuje odpowiedni poziom organizacji – nie może was tam zabraknąć!