FAQ

Naczęściej zadawane pytania

Każdy kto ma uprawnienia do prowadzenia swojego motocykla.

Tak, ale nie tylko. Zaczynamy od podstaw ucząc prawidłowych nawyków. Wiedzę przekazujemy w metodyczny i przystępny sposób. Rozpoczynający przygodę z jazdą terenową powinni wybrać się na szkolenie ADV1 Indywidualne szkolenie enduro to spersonalizowany program i poziom trudności dopasowany do uczestnika.

W przypadku szkoleń enduro na motocyklu przystosowanym do jazdy w terenie. Również z automatyczną skrzynią biegów. Program szkoleń z techniki jazdy motocyklem oraz stopień trudności przeszkód jest ukierunkowany na ciężkie motocykle takie jak BMW GS, KTM LC8, 790, Honda Africa Twin, Yamaha Tenere i duże single np. KTM 690 itp. Motocykle muszą posiadać ważne badania techniczne i ubezpieczenie OC.

W szkoleniach szosowych i jazdy precyzyjnej możesz uczestniczyć na każdym typie motocykla niezależnie od jego pojemności i wagi

Jak najbardziej. Możesz nim uczestniczyć we wszystkich szkoleniach, zarówno adventure jak i jazda precyzyjna i jazda szosowa.

  1. Nie wymagamy kostek. Wystarczą opony dualowe np. Pirelli Scorpion STR, Metzeler Karoo Street, Heidenau K60. Mitas E07 
  2. W szkoleniu Jazda Precyzyjna oraz Jazda Szosowa możesz uczestniczyć zarówno na oponach szosowych, dualowych i kostkowych
  • prawo jazdy, dowód rejestracyjny i OC
  • motocykl wyposażony w odpowiednie opony
  • kask chroniący szczękę
  • buty motocyklowe (w przypadku szkolenia Adventure buty turystyczne z wzmocnieniem np. Touratech Destino Adventure, Alpinestars Toucan, Sidi Adventure)
  • rękawice enduro (w przypadku szkolenia enduro) lub zwykłe rękawice motocyklowe w przypadku szkolenia szosowego
  • motocyklowe spodnie z ochraniaczami, motocyklową kurtkę z ochraniaczami lub buzer
  • ubranie przeciwdeszczowe
  • pozytywne nastawienie i chęć do nauki

Grupy na szkoleniach Adventure liczą do 7 osób, na szkoleniach Jazda precyzyjna do 8 osób, na szkoleniach Jazda Szosowa do 12 osób

Zakwaterowanie nie jest w cenie szkolenia

 

Deszcz lub zła pogoda nie stanowi powodu do odwołania szkolenia szosowego lub enduro

Nagrywać można podczas ćwiczeń, treningów i przejażdżek. Zabrania się nagrywania podczas wykładów i instruktarzy

Organizator posiada stosowne ubezpieczenie OC. Cena szkolenia nie zawiera ubezpieczenia NNW uczestników szkolenia.

 

Zalecamy zabranie na szkolenie Jazda Szosowa interkomu lub słuchawek dousznych

 

Motocykl powinien posiadać opony dualowe i gmole. Nie potrzeba demontować elementów motocykla. Wszystkich niezbędnych zmian dokonamy na szkoleniu.

 

Na szkoleniu Adventure będziesz mógł też zabezpieczyć motocykl przed zarysowaniem taśmą power tape

Kompletne, motocyklowe. Na szkoleniu Adventure przydadzą się buty adventure i rękawice tekstylne które zapewnią lepsze czucie motocykla.

 

Swój kufer czy torbę będziesz mógł przechować podczas szkolenia w bezpiecznym miejscu. Na szkoleniu Jazda Szosowa nie ma potrzeby demontować kufrów.

Zatankuj na 200km jazdy

Zapewniamy wodę, kawę, owoce, ciastka. Na szkoleniu Adventure również obiad.

W szkoleniu uczestniczysz na własną odpowiedzialność. Zapoznaj się z regulaminem