Uczymy techniki i taktyki jazdy

Szkolenia motocyklowe klasy Premium

Szkolenia motocyklowe oferowane przez szkołę ADV Academy prowadzone są przez utytułowaną, kompetentną i bardzo doświadczoną kadrę instruktorską. Zajęcia w ADV Academy przeznaczone są dla motocyklistów na każdym poziomie zaawansowania, również początkujących. Program poszczególnych szkoleń dopasowany jest do poziomu uczestników.

Szkolenia motocyklowe w ADV Academy

Jeśli jesteście pasjonatami jazdy turystycznej i adventure, a przy tym poważnie podchodzicie do rozwijania swoich umiejętności, na pewno korzystacie ze specjalistycznych szkoleń lub planujecie zrobić to w najbliższym czasie. Szkoła ADV Academy, prowadzona przez Zbigniewa Tarnawskiego to gwarancja najwyższego poziomu nauczania i organizacji, ale też możliwość szkolenia u najlepszych instruktorów
Zdobycie motocyklowego prawa jazdy to jedynie wstęp do pełnej emocji, ale jednocześnie bezpiecznej jazdy jednośladem. Niezależnie od preferowanego stylu i ulubionej nawierzchni, regularne szkolenia pod okiem fachowców są obowiązkowym punktem w kalendarzu każdego motocyklisty, który poważnie podchodzi do swojej pasji.
W ostatnim czasie pojawiło się mnóstwo szkół, ośrodków i osób prywatnych, prowadzących jazdy doszkalające. Jak wybrać właściwie, by nie zmarnować czasu i pieniędzy? Dobrą szkołę motocyklową charakteryzują profesjonalna kadra, efektywna metodologia nauczania, dbałość o bezpieczeństwo oraz indywidualne podejście. Właśnie te cechy są wizytówką działającej w kilku polskich miastach szkoły ADV Academy.

Program szkoleń motocyklowych

ADV Academy pracuje na podstawie szczegółowo przygotowanych programów szkoleń. Zostały one stworzone z myślą o specyfice motocykli klasy adventure. Oprócz zajęć offroadowych prowadzone są również zajęcia na torze asfaltowym oraz kursy jazdy precyzyjnej. Szkolenia motocyklowe odbywają się w kilku miejscach w Polsce, m.in. w Ośrodkach Doskonalenia Techniki Jazdy w Pszczółkach, Dolsku, Krakowie, Jaworznie, Mszczonowie oraz na torach w Krakowie, Pszczółkach i Zielonej Górze.

Dlaczego warto skorzystać z oferty szkoleń motocyklowych w ADV Academy?

Bez względu na to, jak długo motocyklista jeździ jednośladem i jak bogate jest jego doświadczenie podróżnicze lub sportowe, dobrze, gdy inwestuje w samodoskonalenie. Osoby, które nie są zaawansowane w jeździe motocyklem, mogą dzięki oferowanym szkoleniom znacząco podnieść poziom swoich umiejętności, co z pewnością zagwarantuje im poczucie bezpieczeństwa w trakcie pokonywanych w przyszłości tras, a także niemałą satysfakcję. Motocykliści, którzy mają z kolei zaawansowane umiejętności, również świetnie odnajdą się w trakcie szkoleń motocyklowych. Nie tylko utrwalą wiedzę oraz umiejętności i usystematyzują swoją jazdę, ale również możliwe, że nauczą się czegoś nowego. Liczne pozytywne recenzje na temat oferowanych przez ADV Academy szkoleń motocyklowych jednoznacznie wskazują, że są one odpowiednie dla każdego posiadacza jednośladu. Różne rodzaje szkoleń, różne poziomy trudności i jedna w pełni profesjonalna i doświadczona kadra instruktorska.

Czym różnią się poszczególne rodzaje szkoleń motocyklowych w ADV Academy?

Poszczególne rodzaje szkoleń podzielone są między innymi ze względu na charakterystykę trasy. Szkolenie motocyklowe, które pozwala na podniesienie umiejętności jazdy precyzyjnej, sprawia, że dzięki nabytym umiejętnościom motocyklista może doskonale poruszać się po mieście. Wykonywanie nagłych uników, omijanie przeszkód i ciasne wejścia w zakręt to tylko niektóre elementy szkolenia dotyczącego jazdy precyzyjnej. Szkolenia tego typu przechodzą między innymi policjanci w ogromnych światowych metropoliach, na przykład w Japonii. Szkolenia motocyklowe na torze to kolejny rodzaj oferowanej przez ADV Academy nauki. Tego typu szkolenie obejmuje bezpieczną jazdę po szosie. W zakres motocyklowego szkolenia z jazdy po torze wchodzą 3 poziomy zaawansowania. Szkolenie motocyklowe tego typu przeznaczone jest dla każdego niezależnie od rodzaju posiadanego motocykla. Jazda turystyczna oraz defensywna technika jazdy to zagadnienia, które są bardzo mocno poruszane w trakcie tego rodzaju zajęć. Wśród punktów obowiązkowych na liście umiejętności, które nabywają uczestnicy szkolenia z jazdy po torze, wymienić można na poziomie 1: taktykę i technikę bezpiecznej jazdy w zakrętach, dobór prędkości wejścia w zakręt, hamowanie, pochylanie motocykla, podstawy kierowania wzrokiem, praca gazem i stabilizacja motocykla oraz jazda z instruktorem. Na poziomie 2 z kolei szkolenie motocyklowe tego typu obejmuje trening oraz utrwalenie umiejętności z poprzedniego poziomu, linię przejazdu, kierowanie wzrokiem (Visual Skills), zakręty zacieśniające się, hamowanie w zakręcie, ominięcie przeszkody oraz jazdę z instruktorem. Na poziomie 3 z kolei szkolenie motocyklowe obejmujące jazdę po torze składa się z treningu i utrwalania umiejętności z poziomu 1 oraz 2, a także jazdę z instruktorem oraz Track Day. Tego typu szkolenie podzielone jest na sesje, a jego czas trwania wynosi 5 godzin. Szkolenia motocyklowe Enduro Adventure są z kolei szkoleniami, które przygotowują uczestników do jazdy po drogach gruntowych i przygodnym terenie. Dzięki programowi szkoleniowemu Enduro Adventure pozwala na naukę jazdy w 3 poziomach zaawansowania. Poziomy ADV1, ADV2 oraz ADV3 analogicznie do opisywanego powyższej szkolenia motocyklowego wprowadzają uczestników na coraz wyższy poziom zaawansowania. Warto wspomnieć, że w trakcie szkoleń motocyklowych zaplanowane są przerwy obiadowe oraz regeneracyjne.

Dlaczego szkolenia motocyklowe dzielą się na poziomy zaawansowania?

Nie zawsze rzucenie się od razu na głęboką wodę jest optymalnym rozwiązaniem. Motocykliści, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na swoich maszynach, na pewno docenią korzyści płynące ze szkoleń pierwszego stopnia, organizowane w trzech obszarach tematycznych. Pierwszy to jazda precyzyjna motocyklem, która przydaje się zwłaszcza w ruchu miejskim. Nauczycie się tam m.in. panowania nad motocyklem, prawidłowych pozycji oraz technik ciasnych skrętów i zawracania. Nauka oparta jest o elementy MotoGymkhany. Kolejną propozycją są szkolenia motocyklowe na torze. Na treningach jazdy szosowej, prowadzonych na torach, nauczycie się, jak płynnie, pewnie i bezpiecznie pokonywać zakręty. Z kolei podstawowe szkolenie enduro to kurs jazdy adventure, który pozwoli Wam pewnie poczuć się na drogach gruntowych, a nawet w kopnym piachu.

Stopniowe nabywanie umiejętności i budowanie pewnego rodzaju bazy umiejętności na najniższym poziomie zaawansowania jest naturalne. Szkolenia motocyklowe, które organizujemy, pozwalają na stopniową naukę coraz bardziej zaawansowanej jazdy i związanych z nią manewrów. Dzięki takiemu rozplanowaniu programu szkoleniowego, podczas nauki świetnie odnajdą się zarówno początkujący, jak i średnio zaawansowani oraz zaawansowani motocykliści. Oferta naszych szkoleń motocyklowych jest zaprojektowana w taki sposób, aby były one maksymalnie skuteczne i przyczyniły się do szybkiego nabywania umiejętności. Gdyby szkolenia omijały pewne ważne punkty, mogłyby być niemożliwe do zrealizowania. Dzieje się tak dlatego, że aby wykonać pewne zaawansowane manewry, trzeba umieć podstawy. Zarówno szkolenia jazdy po torze, jak i szkolenia Enduro Adventure oraz szkolenia z jazdy precyzyjnej to procesy, które wymagają nakładu nie tylko pracy, ale i czasu. Dlatego też nie warto zaczynać nauki od najbardziej skomplikowanych zagadnień. Bez wątpienia każda osoba początkująca może z pomocą kadry instruktorskiej szybko stać się osobą średnio-zaawansowaną i zaawansowaną w motocyklowej jeździe. Doświadczeni trenerzy oraz instruktorzy doskonale wiedzą jak wprowadzać uczestników szkoleń na coraz wyższy poziom.

Dla kogo są szkolenia motocyklowe w ADV Academy?

Szkolenia motocyklowe w naszej szkole przeznaczone są dla osób posiadających prawo jazdy na motor. Posiadamy trzy poziomy zaawansowania szkoleń, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia w prowadzeniu jednośladu.

Jak wybrać odpowiednie dla mnie szkolenie motocyklowe?

Wszystko zależy od twoich preferencji i potrzeb. Jeśli jesteś głodny / głodna przygód, to polecamy uwadze Enduro Adventure – udoskonalenie techniki jazdy w terenie. Jeśli chcesz ulepszyć jazdę w zakrętach, wybierz szkolenie z jazdy szosowej. Ostatni rodzaj szkoleń, czyli Jazda precyzyjna, jest dla osób, które chcą doskonalić jazdę przy prędkościach poniżej progu równowagi.

Czy szkolenia motocyklowe mogą zwiększyć bezpieczeństwo na drodze?

Zdecydowanie tak, gdyż najczęściej działania i zachowania człowieka są automatyczne. Jeśli motocyklista opanuje do perfekcji zachowania w sytuacjach awaryjnych, może to zwiększyć szansę na odpowiednią reakcję i idealny manewr. Ważne jest wyrobienie prawidłowych nawyków na drodze!

Czy muszę posiadać własny motocykl na szkoleniu?

Nie, oferujemy wynajem motocykli na szkolenia na poziomie 1 w cenie od 395 zł do 495 zł za dzień w zależności od modelu.

Gdzie są prowadzone szkolenia motocyklowe?

Szkolenia prowadzone są w różnych miastach Polski w zależności od jego rodzaju. Jeśli chcesz uczestniczyć w Enduro Adventure, możesz udać się na Śląsk (Dąbrowa Górnicza), gdzie uczymy na wszystkich poziomach zaawansowania. Na Jazdę szosową wybierz się do Łodzi, a Jazdę precyzyjną – do Jaworzna (także wszystkie poziomy zaawansowania). W pozostałych miastach prowadzimy szkolenia na poziomie 1 lub 1-2: w Grodzisku Mazowieckim, Stężycy, Krakowie, Pszczółkach, Poznaniu, Barlinku i Książu Wielkopolskim.