Uczymy techniki i taktyki jazdy

Chcesz doskonalić technikę jazdy na motocyklu, podjąć wyzwania, realizować marzenia o jeździe adventure? Mamy coś dla Ciebie! Sprofilowane szkolenia motocyklowe: szosowe i enduro pomogą Ci opanować zarówno podstawy, jak i zaawansowane techniki jazdy!

SZKOLENIA MOTOCYKLOWE

PAKIETY SZKOLEŃ

Szkolenia Indywidualne adv

WYCIECZKI MOTOCYKLOWE

Szkolenia motocyklowe klasy Premium

Szkolenia motocyklowe oferowane przez szkołę ADV Academy prowadzone są przez utytułowaną, kompetentną i bardzo doświadczoną kadrę instruktorską.

Czym różnią się poszczególne rodzaje szkoleń motocyklowych w ADV Academy?

Poszczególne rodzaje szkoleń podzielone są między innymi ze względu na charakterystykę trasy. Szkolenie motocyklowe, które pozwala na podniesienie umiejętności jazdy precyzyjnej, sprawia, że dzięki nabytym umiejętnościom motocyklista może doskonale poruszać się po mieście. Wykonywanie nagłych uników, omijanie przeszkód i ciasne wejścia w zakręt to tylko niektóre elementy szkolenia dotyczącego jazdy precyzyjnej. Szkolenia tego typu przechodzą między innymi policjanci w ogromnych światowych metropoliach, na przykład w Japonii. Szkolenia motocyklowe na torze to kolejny rodzaj oferowanej przez ADV Academy nauki. Tego typu szkolenie obejmuje bezpieczną jazdę po szosie. W zakres motocyklowego szkolenia z jazdy po torze wchodzą 3 poziomy zaawansowania. Szkolenie motocyklowe tego typu przeznaczone jest dla każdego niezależnie od rodzaju posiadanego motocykla. Jazda turystyczna oraz defensywna technika jazdy to zagadnienia, które są bardzo mocno poruszane w trakcie tego rodzaju zajęć. Wśród punktów obowiązkowych na liście umiejętności, które nabywają uczestnicy szkolenia z jazdy po torze, wymienić można na poziomie 1: taktykę i technikę bezpiecznej jazdy w zakrętach, dobór prędkości wejścia w zakręt, hamowanie, pochylanie motocykla, podstawy kierowania wzrokiem, praca gazem i stabilizacja motocykla oraz jazda z instruktorem. Na poziomie 2 z kolei szkolenie motocyklowe tego typu obejmuje trening oraz utrwalenie umiejętności z poprzedniego poziomu, linię przejazdu, kierowanie wzrokiem (Visual Skills), zakręty zacieśniające się, hamowanie w zakręcie, ominięcie przeszkody oraz jazdę z instruktorem. Na poziomie 3 z kolei szkolenie motocyklowe obejmujące jazdę po torze składa się z treningu i utrwalania umiejętności z poziomu 1 oraz 2, a także jazdę z instruktorem oraz Track Day. Tego typu szkolenie podzielone jest na sesje, a jego czas trwania wynosi 5 godzin. Szkolenia motocyklowe Enduro Adventure są z kolei szkoleniami, które przygotowują uczestników do jazdy po drogach gruntowych i przygodnym terenie. Dzięki programowi szkoleniowemu Enduro Adventure pozwala na naukę jazdy w 3 poziomach zaawansowania. Poziomy ADV1, ADV2 oraz ADV3 analogicznie do opisywanego powyższej szkolenia motocyklowego wprowadzają uczestników na coraz wyższy poziom zaawansowania. Warto wspomnieć, że w trakcie szkoleń motocyklowych zaplanowane są przerwy obiadowe oraz regeneracyjne.

Dlaczego warto skorzystać z oferty szkoleń motocyklowych?

Bez względu na to, jak długo motocyklista jeździ jednośladem i jak bogate jest jego doświadczenie podróżnicze lub sportowe, dobrze, gdy inwestuje w samodoskonalenie. Osoby, które nie są zaawansowane w jeździe motocyklem, mogą dzięki oferowanym szkoleniom znacząco podnieść poziom swoich umiejętności, co z pewnością zagwarantuje im poczucie bezpieczeństwa w trakcie pokonywanych w przyszłości tras, a także niemałą satysfakcję. Motocykliści, którzy mają z kolei zaawansowane umiejętności, również świetnie odnajdą się w trakcie szkoleń motocyklowych. Nie tylko utrwalą wiedzę oraz umiejętności i usystematyzują swoją jazdę, ale również możliwe, że nauczą się czegoś nowego. Liczne pozytywne recenzje na temat oferowanych przez ADV Academy szkoleń motocyklowych jednoznacznie wskazują, że są one odpowiednie dla każdego posiadacza jednośladu. Różne rodzaje szkoleń, różne poziomy trudności i jedna w pełni profesjonalna i doświadczona kadra instruktorska.

Dlaczego szkolenia motocyklowe dzielą się na poziomy zaawansowania?

Nie zawsze rzucenie się od razu na głęboką wodę jest optymalnym rozwiązaniem. Stopniowe nabywanie umiejętności i budowanie pewnego rodzaju bazy umiejętności na najniższym poziomie zaawansowania jest naturalne. Szkolenia motocyklowe, które organizujemy, pozwalają na stopniową naukę coraz bardziej zaawansowanej jazdy i związanych z nią manewrów. Dzięki takiemu rozplanowaniu programu szkoleniowego, podczas nauki świetnie odnajdą się zarówno początkujący, jak i średnio zaawansowani oraz zaawansowani motocykliści. Oferta naszych szkoleń motocyklowych jest zaprojektowana w taki sposób, aby były one maksymalnie skuteczne i przyczyniły się do szybkiego nabywania umiejętności. Gdyby szkolenia omijały pewne ważne punkty, mogłyby być niemożliwe do zrealizowania. Dzieje się tak dlatego, że aby wykonać pewne zaawansowane manewry, trzeba umieć podstawy. Zarówno szkolenia jazdy po torze, jak i szkolenia Enduro Adventure oraz szkolenia z jazdy precyzyjnej to procesy, które wymagają nakładu nie tylko pracy, ale i czasu. Dlatego też nie warto zaczynać nauki od najbardziej skomplikowanych zagadnień. Bez wątpienia każda osoba początkująca może z pomocą kadry instruktorskiej szybko stać się osobą średnio-zaawansowaną i zaawansowaną w motocyklowej jeździe. Doświadczeni trenerzy oraz instruktorzy doskonale wiedzą jak wprowadzać uczestników szkoleń na coraz wyższy poziom.

Szkolenia motocyklowe - Gdzie szkolimy

Szkolenia adventure

Główną bazą dla szkoleń enduro jest nowoczesny Adventure Park Poland znajdujący się w Dąbrowie Górniczej. Jest to rozległy kompleks w którym dysponujemy placami manewrowymi i torami off-road o różnym stopniu trudności. Prowadzimy tam szkolenia enduro na wszystkich oferowanych poziomach. Miejsca szkoleń enduro to:

 • Śląskie – Dąbrowa Górnicza
 • Mazowieckie – Grodzisk Mazowiecki
 • Pomorskie – Stężyca
 • Wielkopolskie – Książ Wielkopolski
 • Podkarpackie – Baligród
 • Dolnośląskie – Wrocław
 • Zachodniopomorskie – Barlinek

Szkolenia jazda precyzyjna

Szkolenia z doskonalenia techniki jazdy manewrowej prowadzimy w Ośrodkach Doskonalenia Techniki Jazdy. Korzystamy z nowoczesnych obiektów i profesjonalnych środków dydaktycznych. Szkolenia z jazdy na motocyklu odbywają się w:

 • Śląskie – ODTJ Jaworzno
 • Pomorskie – Autodrom Pomorze w Pszczółkach
 • Mazowieckie – Tor Modlin
 • Małopolskie – Kraków
 • Łódzkie – Tor Łódź

Szkolenia Jazda Szosowa

Szkolenie z techniki jazdy w zakrętach prowadzimy na torach szkoleniowych:

 • Pomorskie – Autodrom Pomorze w Pszczółkach
 • Małopolskie – Motopark Kraków
 • Łódzkie – Tor Łódź