O NAS

Chcesz podnieść swoje umiejętności i bezpieczeństwo podczas jazdy motocyklem? Chcesz przygotować się do podróży motocyklowej? Nie mogłeś lepiej trafić!! Nasze szkolenia motocyklowe pomogą opanować Ci zarówno podstawy jak i zaawansowane techniki jazdy w terenie i na asfalcie. ADV Academy to szkoła motocyklowa stworzona dla entuzjastów jazdy Adventure oraz szosowej turystyki motocyklowej. Oferujemy szkolenia enduro i drogowe skierowane do posiadaczy motocykli klasy Adventure. Wiemy jak przygotować Cię do podróży niezależnie czy wybierasz się w Andy czy w Alpy. Zapraszamy, do naszego świata profesjonalnych szkoleń motocyklowych!

Zbigniew Tarnawski

Założyciel ADV Academy, motocyklista z 20-letnim doświadczeniem, finalista BMW GS Trophy, drużynowy wicemistrz Europy Moto Gymkhany, licencjonowany Instruktor Techniki Jazdy Motocyklem. Organizator zawodów i eventów motocyklowych. Z wykształcenia geograf z zamiłowania podróżnik motocyklowy. Zjeździł trochę świata od Tajlandii przez Bałkany i Alpy po Peru, Boliwię, Argentynę i Chile.

Tomasz Zmysłowski

Motocyklista z siedmioletnim doświadczeniem, zawodnik klasy PRO Moto Gymkhany, organizator treningów motocyklowych. Jest również pasjonatem podróży motocyklowych. W akademii będzie odpowiadał za wsparcie techniczne i treningi

Dlaczego ADV Academy?

Ponieważ jesteśmy szkołą motocyklową organizującą szkolenia enduro i szosowe wg najlepszych, światowych wzorców. Posiadamy odpowiednią wiedzę, kwalifikacje, doświadczenie i doskonałe warunki do szkoleń. Nasza przewaga to:

1. Indywidualne podejście i obsługa
2. Efektywna i nowoczesna metodologia
3. Standardy bezpieczeństwa
4. Wiedza i praktyka podróżnicza
5. Kompleksowa oferta szkoleń on/off

Indywidualnie i w małych grupach. Szkolenia składają się z bloków tematycznych na których realizujemy poszczególne treningi. Teoria przekazywana jest w przystępny sposób, a ćwiczenia demonstrowane są na ciężkim motocyklu enduro co pozwala autentycznie przekazać wiedzę. W trakcie szkolenia będziesz uczestniczył w szczegółowych dyskusjach związanych z teorią i fizyką kierowania motocyklem oraz będziesz miał wiele okazji do ćwiczenia i opanowania różnych umiejętności w bezpiecznym warunkach. Podczas treningów motocyklowych przekażemy Ci korekty, a po ich zakończeniu dokładnie omówimy rezultaty. Odbędziesz wiele przejażdżek enduro które utrwalą wyuczone umiejętności oraz sprawią mnóstwo frajdy. Wyjedziesz z nowo nabytymi umiejętnościami, które będą Ci dobrze służyły w każdym warunkach. Po szkoleniu otrzymasz wskazówki do ćwiczeń w domu oraz wsparcie merytoryczne. Możesz wybrać dowolne szkolenie on-road lub enduro z naszej oferty niezależnie czy byłeś wcześniej na szkoleniu czy nie. Osobom które mają pierwszy raz styczność z jazdą w terenie polecamy dwudniowe szkolenie enduro Adventure 1 lub Indywidualne.

Oferujemy szkolenia jazdy po drogach gruntowych i asfaltowych skierowane do posiadaczy motocykli klasy adventure, sportowo- turystycznych i cruiser.

Rodzaje szkoleń z jazdy po drogach gruntowych – Adventure

Szkolenia mają poziomy trudności oznaczone od  1 do 3. Możesz wybrać dowolne z nich pamiętając o swoich umiejętnościach. Poziomy szkoleń Adventure:

1. Szkolenia dla początkujących poziom Adventure 1
2. Szkolenia dla średnio-zaawansowanych poziom Adventure 2
3. Szkolenia dla zaawansowanych poziom Adventure 3 (Enduro)

Dwudniowe szkolenie Adventure poziom 1 jest szkoleniem z podstaw techniki jazdy w terenie, podczas którego wykwalifikowani instruktorzy w przystępny sposób, przybliżą Ci teorię jazdy oraz przeprowadzą wiele praktycznych treningów. Wyjedziesz z nowo nabytymi umiejętnościami, które zwiększą Twój komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy w terenie oraz na szosie. Szkolenie daje solidne podstawy do dalszego treningu i od niego radzimy rozpocząć naukę jazdy enduro.

Rodzaje szkoleń szosowych

Szkolenia szosowe przeznaczone są dla wszystkich którzy kochają motocykle. Ich specyfika nakierowana jest na praktyczne umiejętności i nawyki niezbędne w jeździe turystycznej i miejskiej.Poziomy szkoleń szosowych:
 
 Jazda Precyzyjna:
1. Szkolenia dla początkujących poziom 1
2. Szkolenia dla średnio-zaawansowanych poziom 2
3. Szkolenia dla zaawansowanych poziom 3 (Gymkhana)

Jazda Szosowa poziom
1. Szkolenia dla początkujących poziom 1
2. Szkolenia dla średnio-zaawansowanych poziom 2
3. Szkolenia dla zaawansowanych poziom 3 (Sportowo-turystyczne)
 
Szkolenie Jazda Szosowa jest torowym szkoleniem na którym pracujemy nad techniką jazdy w zakrętach. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa jazdy na drodze poprzez trening w warunkach torowych/bezpiecznych.
Na szkoleniu Jazda Precyzyjna nauczysz się praktycznych umiejętności i manewrów podnoszących bezpieczeństwo jazdy. Jego celem jest wyrabianie prawidłowych nawyków oraz nauka jazdy w ograniczonej przestrzeni miejskiej. W nauczaniu stosujemy elementy techniki Moto Gymkhany która wydatnie podnosi umiejętności w jeździe miejskiej. Szkolenie odbywa się na terenie ODTJ

Miejsca w których uczymy to nasz atut. Szkolimy w pięciu miejscach w Polsce byście mogli łatwiej do nas dotrzeć. Główną bazą dla szkoleń enduro jest nowoczesny Enduro Park Poland znajdujący się w Dąbrowie Górniczej. Jest to profesjonalnie wyposażony i rozległy kompleks w którym dysponujemy placami manewrowymi i torami off-road o różnym stopniu trudności. Prowadzimy tam szkolenia enduro na wszystkich oferowanych poziomach trudności. Ponadto szkolenia enduro przeprowadzamy w okolicy Poznania, Warszawy i Trójmiasta

Oferujemy wynajem motocykli na dwudniowe szkolenie Adventure. Motocykle są przygotowane do jazdy, posiadają gmole oraz odpowiednie opony. Jeśli chcesz sprawdzić dostępność motocykla lub masz pytanie zapraszamy do kontaktu

1. Zwiększysz swoje bezpieczeństwo i komfort jazdy
2. Nabędziesz praktyczne umiejętności
3. Popracujesz nad złymi nawykami
4. Pokonasz własne bariery pod okiem kompetentnych instruktorów
5. Uzyskasz znaczny progres umiejętności
6. Nabierzesz pewności siebie w prowadzeniu motocykla

mapa enduro parku

Enduro Park Poland

Tereny na których uczymy to nasz atut i powód do dumy. Główną bazą dla szkoleń enduro jest nowoczesny Enduro Park Poland znajdujący się w Dąbrowie Górniczej. Jest to profesjonalnie wyposażony i rozległy kompleks w którym dysponujemy placami manewrowymi i torami off-road o różnym stopniu trudności. Prowadzimy tam szkolenia enduro na wszystkich oferowanych poziomach trudności.

Ośrodki Doskonalenia Techniki Jazdy

Szkolenia Jazda Precyzyjna i Jazda Szosowa prowadzimy w Ośrodkach Doskonalenia Techniki Jazdy oraz na torach szkoleniowych. Korzystamy z nowoczesnej infrastruktury i środków dydaktycznych

  • Górny Śląsk – Jaworzno
  • Pomorze – Pszczółki
  • Mazowsze – Mszczonów
  • Wielkopolska – Dolsk
  • Lubuskie – Zielona Góra
  • Łódzkie – Łódź
  • Małopolskie – Kraków
nowoczesne tory motocyklowe w Polsce