Motocykl dla wysokich

Motocykl dla wysokich – nasz TOP propozycji

Jeśli masz więcej niż 180 cm wzrostu, to musisz się pogodzić z faktem, że przyjdzie Ci się jeździć na masywnych pojazdach. Nie możesz, szczególnie w długich trasach, jeździć z ugiętymi kolanami i cieszyć się widokami – szybko poczujesz się zmęczony jazdą. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie listę motocykli, które warto wziąć pod uwagę, kupując motocykl przy 180-190 cm wzrostu. 

Czytaj także: Jaki motocykl na 170 cm wzrostu?

Jaki motocykl dla wysokich?

Motocykle są skonstruowane pod względem rodzaju jazdy: sportowej, enduro, miejskiej, turystycznej i tak dalej. Znaczy to, że podczas wyboru pojazdu niekoniecznie musimy sugerować się modelem dla wysokich czy dla niskich, lecz opierać się na jego przeznaczeniu. Wysokość w siodle więc jest aspektem drugorzędnym, który wynika bezpośrednio z konstrukcji ramy, zawieszenia, wielkości kół itp. Oprócz tego jest to kwestia wizualna – nie podoba nam się, jak wyglądamy w mniejszym pojeździe przy wzroście 190 cm, dlatego wybieramy te większe modele. Dzisiaj trochę więcej o motocyklach, które polecamy dla wysokich! Pamiętaj jednak, że nie znajdziemy w sprzedaży motocykli specjalnie zaprojektowanych dla wysokich kierowców, a jego wybór będzie zależeć tylko od Twojego poczucia komfortu. 

Oto kilka motocykli, które według nas najbardziej się sprawdzą dla wysokich kierowców!

BMW R1250 GS ADVENTURE – idealny na długodystansowe podróże

BMW R1250 GS ADVENTURE
Źródło: https://www.bmw-motorrad.pl/pl/models/adventure/r1250gsadventure.html

BMW R1250GSA, czyli BMW R1250 GS Adventure, to flagowy model motocykla adventure produkowany przez niemiecką firmę BMW. Został zaprojektowany z myślą o długodystansowych podróżach zarówno po utwardzonych drogach, jak i po drogach gruntowych i w przygodnym terenie. Wysokość siedziska wynosi od 890 mm do 910 mm i jest regulowana. Można też zamówić motocykl z obniżonym zawieszeniem i akcesoryjną obniżoną kanapą.

Dzięki innowacyjnej technologii ShiftCam motocykl pozwala na większy moment obrotowy, poprawiając wydajność i płynność jazdy. Duży zbiornik paliwa umożliwia długie podróże bez konieczności częstego tankowania. BMW R1250GSA wyposażony jest w chłodzony cieczą silnik bokser o pojemności 1254 cm³. 

KTM 1290 SUPER ADVENTURE R – w teren 

KTM 1290 SUPER ADVENTURE R
Źródło: https://www.ktm.com/pl-pl/models/travel/ktm-1290-super-adventurer2023.html

KTM 1290 Super Adventure R to topowy model adventure austriackiej firmy KTM, zaprojektowany z myślą o intensywnej jeździe off-road, ale jednocześnie dostarczający komfort na długich trasach. Może pochwalić się silnikiem LC8 generującym 160 KM i 138 Nm, który jest nie tylko wydajny, ale również najlżejszy i najmniejszy w swoim segmencie. Jest także oszczędny, jeśli chodzi o zużycie paliwa, i wymaga serwisowania co 15 tys. kilometrów. 

Dzięki zawieszeniu WP XPLOR 48 o skoku 220 mm żadna trasa nie jest straszna! Jest to prawdziwy motocykl off-road, z wysokim prześwitem i zdolnością do pokonywania najtrudniejszych terenów. To też odpowiedni motocykl dla olbrzymów, gdyż wysokość siedzenia wynosi 880 mm. 

Triumph Tiger 1200 – turystyk dla gentelmenów 

Tiger 1200
Źródło: https://www.triumphmotorcycles.pl/bikes/adventure/tiger-1200

Triumph Tiger 1200 to czołowy motocykl adventure brytyjskiej marki Triumph, który zaprojektowany został z myślą o długodystansowych podróżach. Mamy tutaj możliwość wyboru wśród trzech wersji szosowych motocykla (Tiger GT, GT Pro i GT Explorer) oraz dwóch terenowych (Rally Pro i Rally Explorer). 

Motocykl może pochwalić się nowym trzycylindrowym silnikiem T-plane o mocy 150 koni. Pojazd jest lżejszy o 25 kg od poprzedniej generacji dzięki lekkiej, a zarazem bardzo wytrzymałej, konstrukcji. Półaktywny system zawieszenia, w zależności od wagi kierowcy, dostosowuje się do obciążenia oraz warunków drogowych. Szerokość pojazdu zapewnia także komfort pozycji, szczególnie dla tych wyższych kierowców. Dodatkowym atutem, przemawiającym za zakupem motocykla dla osoby wysokiej, jest wysokość siedziska, które jest regulowane – od 850 mm do 870 mm wersji GT i 875-895 mm w wersji Rally. 

Honda CRF 1100 Africa Twin Adventure Sports – dla kochających adventure

Africa Twin motor dla wysokich
Źródło: https://www.honda.pl/motorcycles/range/adventure/crf1100l-africa-twin-adventure-sports/specifications-and-price.html

Od swojego debiutu w 1988 roku, Honda Africa Twin od cieszy się statusem legendy w świecie motocykli typu adventure. Honda królowała na słynnym rajdzie Paryż – Dakar, a twórcy zainspirowani Czarnym Lądem i afrykańskimi pustyniami, dodali przydomek „Africa” do linii motocykli. Cóż, jednym słowem, jednoślad z historią! Wersja CRF 1100 Africa Twin Adventure Sports to nowy model, który wjechał do salonów w 2020 roku. Opcja idealna dla wysokich kierowców, gdyż wysokość siedzenia jest regulowana i wynosi od 850 do 870 mm.

Nikogo nie zdziwi, że CRF 1100 Africa Twin Adventure Sports, jako następca XRV 650 Africa Twin, doskonale sprawdza się w terenie. Zapewnia wyższy poziom komfortu i wyposażenia, w tym zupełnie nowy silnik, zawieszenie, ramę i wahacz. Udoskonalona wersja klasyka – to właśnie lubimy. 

Motocykl dla wysokich – prawda czy mit?

Jak już wspominaliśmy, podczas wyboru motocykla przede wszystkim patrzymy na jego przeznaczenie. Producenci nie konstruują motocykli pod określony wzrost czy masę ciała, lecz umożliwiają regulację siodła i innych elementów pojazdów. Oczywistym jest fakt, że przy wzroście 160 cm nie wybierzemy Gunbus 410, a przy 190 cm nie sięgamy po mały miejski skuter, gdyż w obu przypadkach nie będziemy się czuć komfortowo (a jest to najważniejsza kwestia podczas długiej jazdy motocyklem!). Pamiętaj, że nasze propozycje to tylko subiektywna opinia. Przed dokonaniem wyboru i zakupu zawsze sprawdź motocykl, wykonaj jazdę próbną i dopiero wtedy zdecyduj, który pojazd jest dla Ciebie. 

Motocykl już wybrany? Zapraszamy na szkolenia motocyklowe z ADV Academy!

Szkolenia motocyklowe ADV

Poszukujesz profesjonalnych szkoleń, podczas których możesz udoskonalić swoje umiejętności jazdy motocyklem? Sprawdź ADV Academy!

Sprawdzam ofertę!

Dodaj komentarz